Stropní osvětlení

Stropní svítidla jsou základem nejen každého domu, bytu, ale každé domácnosti. Stropní osvětlení je velice důležitou a nezbytnou součástí interiéru, kterou nelze zanedbávat, protože jsou tradičním zdrojem světla v místnosti. Stropním osvětlením se v dnešní době nemyslí nejen klasické lustry zavěšené uprostřed pokoje, ale jsou možnosti přisazených nebo stropních svítidel, které běžně osvětlují nejen dětské pokoje, ložnice, ale i kuchyně nebo koupelny. Stropní svítidla je označení pro světla, která se ke stropu přidělávají napevno, bez možnosti dalšího nastavování. Jedná se o klasické zdroje světla z ucelených designových kolekcí, které tvoří společně s ostatními druhy svítidel komplexní interiérové osvětlení.

Proč jsou stropní svítidla velmi oblíbená

Přisazená stropní svítidla slouží ke klasickému osvětlení místností. Jejich nevýhodou je, že vydávají méně světelné energie než klasické lustry, protože jejich žárovka je obvykle opatřena krytkou, která je usazena po celém obvodu svítidla. Vzhledem k tomu, že je zde tato krytka, tak se obvykle tyto světla doporučují zejména do koupelen nebo do kuchyní, protože zde není možnosti proniknutí vody nebo pevných kusů látek.

Kruhová stropní svítidla

Velmi oblíbená jsou stropní svítidla, klasických kruhových tvarů, které dobře splynou s jakýmkoliv vybavením pokoje a nejsou drahá. Obvykle jsou vyráběna z plastu a to jim zajišťuje nízkou hmotnost, při zachování dobrých mechanických vlastností.  Naproti tomu pokud hledáte něco atypičtějšího, lze zakoupit svítidla, která vynikají originálními tvary a jsou z prvotřídních materiálů. Takové stropní svítidlo se pak určitě stane dominantou každého obytného prostoru.

Lustry

Lustry jsou bezesporu základním prvkem osvětlení interiéru. Proto existují v nepřeberném množství kombinací tvarů, barev a materiálů. V nabídce obchodů najdete velkou spoustu lustrů nejrůznějších kategorií, jako jsou křišťálové lustrymoderní lustry, nebo lustry klasické. Lustr přesně podle svých představ si vybere opravdu každý.

Lustry roztříděné do kategorií

Lustry lze rozdělit do dvou hlavních kategorií, samozřejmě vždy podle vkusu a možnostech každého zákazníka.

Značkové a luxusní lustry

Může se jednat o lustry od zavedených značek jako jsou Prezent, Luminex, nebo Luxera. Jedná se o kompletní sortiment těchto dodavatelů. Své zastoupení v této kategorii mají  luxusní jednožárovkové lustry, kde se používají drahé honosné modely do vstupních hal, které kombinují křišťál, ocel, dřevo a několik dalších vzhledově zajímavých materiálů.

Klasické lustry

Klasické stropní lustry mají výhodu především ve své energii vydávat světlo. Používají se nejčastěji do obývacích nebo dětských pokojů a ložnic, kde vytvářejí nejen dostatek světla, ale především příjemné světlo, které nemá nepřirozený vliv na oči pokud je zde umístěna dobře zvolená žárovka. Existují nejen klasické závěsné lustry, ale i lustry ve kterých jsou zabudována bodová světla a tak můžete bez problémů nasvítit kdejaký tmavý kout vaší místnosti.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram