Osvětlení kuchyňské linky

Osvětlení kuchyňské linky je možné zakoupit v několika variantách světel nebo světelných zdrojů. V současné době jsou nejvíce používány nejen v kuchyních, ale v celých prostorách domů a bytů LED žárovky, které mají vysoký výkon, ale malou spotřebu energie. Tyto žárovky se dají použít nejen do lustrů nebo nástěnných svítidel, ale i do bodových svítidel, která se nejčastěji používají jako osvětlení kuchyňských linek.

Bodová svítidla lze vybírat ze dvou dostupných variant. Každá varianta má své výhody a samozřejmě záleží na typu a rozložení kuchyně. V rodinných domech se nejčastěji nechávají dělat kuchyně na míru a vy sami si tak můžete zvolit jaké osvětlení se bude nad kuchyňskou linkou nacházet.

Praktickou variantou je bodové nástěnné osvětlení, které není zabudované do stěny nebo do linky, ale je pouze přimontováno na stěnu u kuchyňské linky. Praktické je zejména proto, že se dá během let průběžně měnit, střídat nebo úplně oddělávat. Jeho nevýhodou je ale příliš prudké světlo, které v danou chvíli působí na oči.

Jinou variantou jsou bodová svítidla, která jsou zabudována do kuchyňské linky, na stěnu u linky nebo na horní části skříněk nad linkou. Tyto bodová světla nevydávají příliš prudké a pro oči nepříjemné světlo, ale jsou zabudována a jejich vyměňování je občas složité.

LED osvětlení kuchyňské linky

Nejen LED osvětlení kuchyňské linky, ale především LED osvětlení jako takové se stalo velkým trendem v užívání světelné energie. Před několika lety byla LED svítidla úplnou novinkou, která nebyla dost dobře oceňována, ale dnes se stala nezbytnou součástí několika desítek domácností. LED světelný zdroj funguje na zcela jiných principech než klasické světelné zdroje jako jsou obyčejné nebo úsporné  žárovky.

LED osvětlení mají mnohem nižší spotřebu energie a mnohem delší životnost než klasické žárovky, ale především jsou daleko bezpečnější díky využití moderních technologií. LED svítidla jsou mnohem odolnější proti mechanickému poškození nebo jiným vlivům, které na běžné žárovky působí jako je neustálé zhasínání nebo rozsvěcování.

LED osvětlení je v kuchyních velice oblíbené. Nejen, že se LED světelný zdroj dá použít do klasických závěsných světel nebo lustrů, ale především jsou tyto žárovky využívány do bodových světel, která jsou zapuštěná u kuchyňských linek. Světla s LED žárovkami vám totiž zaručují maximální viditelnost při vaření nebo přípravě pokrmů v domácnosti. Je tmu tak i díky prvkům UV záření, které ze sebe tyto žárovky vydávají.

Díky vysokému výkonu tak můžete nechat svítit pouze osvětlení nad kuchyňskou linkou a vytvoříte tak neopakovatelnou atmosféru kuchyně a zároveň vám jemně osvítí interiér vaší kuchyně.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram