Osvětlení do kanceláře

Kancelářské prostory bývají druhým domovem všech, kteří pracují nejen ve velkých společnostech, ale i v malých firmách. Kancelářská práce je náročná nejen díky tomu, že se několik hodin denně lidé dívají do počítačové obrazovky, ale i především díky osvětlení, které na ně většinu dne září. Kancelářská práce je zaměstnáním pro mnoho lidí od rána až do pozdních nocí, právě v pozdních hodinách se rozsvítí všechny lampy a osvětlení těchto budov.

V kancelářských prostorách není jednoduché navrhnout to správné osvětlení. V první řadě je třeba si uvědomit zda se jedná o kancelář, kam proudí denní světlo nebo jestli se jedná o místnost, která je uzavřená a příliš přirozeného světla zde nenajdete. Pokud do kanceláře působí denní světlo, není přes den osvětlení nutné a obvykle o něj ani zaměstnanci nemají zájem.

V případě, že se jedná o uzavřenou místnost je situace složitější, než se může zdát. Světla musí svítit celý den a je nutné, aby měli vysoký výkon. Světla s vysokým výkonem, ale mnohdy nemusí být příjemná pro oči a tak se zaměstnavatelé obvykle rozhodují, že do místnost dají univerzální světla, která můžete vidět nejen v několika kancelářích, ale především v nemocnicích nebo na úřadech.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram