Bodové osvětlení

Bodové osvětlení má dvě varianty. Jsou bodová světla nástěnná nebo bodová světla stropní. Tyto dvě kombinace se dají dokonale kombinovat nezávisle na výrobci. Zároveň, ale existují dva druhy rozlišení bodových světel. Jsou bodová světla, která jsou zapuštěná do stěny nebo bodová světla, která jsou nainstalována pouze na stěně. Zapuštěná bodová světla se obvykle používají v kuchyních, jako osvětlení kuchyňské linky nebo v koupelnách k osvětlení zrcadla. Bodová světla nástěnná, nezapuštěná obvykle naleznete ve stylových obývacích pokojích jako osvětlení obrazů nebo jako dekoraci na osvícení stěn.

Bodová světla

Bodová světla se vyrábějí v několika designech, které je možné kombinovat různými způsoby. Lze zakoupit samostatná bodová světla na zapuštění do stěny nebo do sádrokartonu. Jedná se ale o světla s diodovými žárovkami, které jsou velice výkonné, ale chvíli trvá než se nažhaví. Jednou z nejoblíbenějších variant bodového osvětlení se stali bodové lustry. Toto bodové osvětlení je namísto klasického lustru a obvykle se skládá z několika bodových světel, jejichž svit je jednotlivě namířen na jiné místo v místnosti.

Tato bodová světla nejen vypadají velice dobře, ale především krásně osvítí všechny interiérové místnosti. Tyto lustry osvítí doslova každé místo v interiéru. Vzhledem k tomu, že se během užívání světla dá s jednotlivými bodovkami manipulovat, tak se během užívání můžete průběžně rozhodovat na jaké místo je třeba bodovku nasměřovat.

led osvetleni kuchyne

Bodovky a bodová světla do interiéru

Bodovky se stali nesmírně oblíbeným způsobem vnitřního osvětlení. Exkluzivní vzhled, nízká spotřeba a značná variabilita. To jsou důvody proč bodovky zažívají tak obrovský boom, jakého jsme poslední dobou svědky.

Díky těmto vlastnostem jsou bodovky vhodné prakticky do jakékoliv místnosti, a v kombinaci s dalšími typy světel jsou schopny vytvořit opravdu zajímavé řešení osvětlení obytných prostor.

Bodovky mají od jednoho až do sedmi světel

Bodovky se vyrábějí v provedení od jedné zářivky až do cca. 7 na největších přisazených lustrech. Proto není problém vybrat z nabídky takové světlo, které poskytne dostatek osvětlení pro prakticky libovolně velikou místnost. Díky obrovské paletě tvarů a barev lze bodovky zkombinovat s jakýmkoliv stylem bydlení a přestože se jedná o relativně novou technologii, nebude působit rušivě ani v klasicky zařízených interiérech. Bodovky jsou rozhodně moderním trendem v bydlení.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram